Найбільшим бажанням усіх батьків є здоров’я дітей. І щоби осінньої та зимової пори виникало поменше проблем. Аби вашу дитину не наздоганяли застуди й інфекції, зверніть увагу на всі аспекти її життя.
- Режим дня. Головним ворогом організму дитини, що росте, є нестача фізичних навантажень, свіжого повітря та сну на тлі гіподинамії та майже цілодобового перебування у приміщенні. Організуйте режим дня свого школяра таким чином, аби він устигав і виспатися, і зробити всі завдання, і відпочити. Важливо лягати спати не пізніше 22.00. Інакше навантаження й недосипання ще більше ослаблять школяра.
- Повноцінне харчування. Простежити, що їсть дитина протягом цілого дня, достатньо важко. Однак батьки повинні зробити все, аби в її раціоні було якомога менше продуктів зі шкідливими хімічними добавками. Обов’язково давайте учневі із собою до школи фрукти, горіхи, злакові батончики. Ретельно складайте домашнє меню. Воно має бути збалансованим і різноманітним.
- Більше активності. Діти, що зростають у сім’ях, де всі надають перевагу сидінню за комп’ютером чи лежанню перед телевізором, рідко зростають активними й здоровими. Станьте прикладом для своєї дитини. Розпочинайте день із сімейної зарядки, пробіжки, йоги. Ви отримаєте заряд бадьорості на цілий день, а в дитини формуватиметься правильний спосіб поведінки.
- Не боятися холоду. Загартування – ефективний метод активізації захисних сил організму. Звичайно, не варто ставитися до справи із фанатизмом і занурювати дитину в ополонку. Достатньо відкривати кватирку на ніч, приймати прохолодний чи контрастний душ. Якщо дитина часто хворіє, можна почати з обтирання чи обливання ніг та рук холодною водою. Важливо також одягати дитину за погодою, не кутаючи її.
- Здоровий мікроклімат. Потурбуйтеся про те, аби температура в оселі була не вища за 18-20 °C, а вологість повітря – не менше за 50%. Частіше робіть вологе прибирання, аби убезпечити дитину від пилюки.
- Профілактичні заходи. Якщо дитина холодної пори року часто хворіє, рекомендується заздалегідь розпочинати профілактику застуд та інфекцій. Можна обійтися природними засобами, як от ехінацея, імбир, лимон, чаї з трав тощо. Але варто порадитися із дільничним або сімейним лікарем, якщо треба пройти курс препаратів. І в тому і в другому випадку варто передбачити діючі компоненти, що стимулюють активну боротьбу з інфекцією, підвищують загальний імунітет, активізують утворення антитіл на інфекції та борються з вірусами й бактеріями.
Лідія Костинська