Театральне щастя третього дня фестивалю


Сімейне щастя може починатися із шампанського, може починатися із наказу для Луки не давати Тобі вівса, або із слів: «Не забувай, що я тебе зробив щасливим!». Саме так розмірковував А.П. Чехов і його герої із п’єс-жартів «Ведмідь» та «Освідчення».
Третій день VIIІ регіонального фестивалю комедії «Золоті оплески Буковини» був представлений виставою за творами А.П. Чехова «Руководство для желающих жениться» Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.
Постановка Миколи Кравченка, заслуженого діяча мистецив України, заслуженого діяча мистецив Росії. Артисти з Миколаєва виступають на фестивалі «Золоті оплески Буковини» в Чернівцях вперше.

На фестивалі комедії «Золоті оплески Буковини» – справжній аншлаг. На перші два дні фестивалю квиткі дістати не змогла. Ледве дістала квиток на цей спектакль. Амфітеатр. Шкода, що не взяла з дому морський бінокль. Але дякую пані у касі, що винайшла мені це майже захмарене місце і квитки на всі інші спектаклі… 

Дякую оркестру за чудову музику перед початком вистави!

«Так как предмет этого спектакля составляет мужскую тайну и требует серьёзного умственного напряжения, на которое весьма многие дамы не способны, то просим отцов,
мужей, околоточных надзирателей и проч. наблюдать, чтобы дамы и девицы этого спектакля не смотрели»
Автор «Руководства».

Жарти жартами, але «Руководство» раджу дочитати до кінця:
«Это руководство не есть плод единичного ума, но составляет квинтэссенцию из всех существующих оракулов, физиономик, кабалистик и долголетних бесед с опытными мужьями и компетентнейшими содержательницами модных мастерских… »

Ця перша сцена з фосфоритним кольором силуетів у темному залі спочатку трохи насторожила. І напевно не я одна пригадала М. Жарова. Певною мірою важко позбутися стереотипів. Але образ Смірнова у спектаклі емоційний, запальний, бравий, іноді досить грізний, але ж він і сам здивований, що так несподівано закохався у чарівну вдовицю Єлену Попову. Освідчення і сватання Чубукова теж відбувається динамічно і переконливо. І навіть конячка, яку запрягли у бричку з рожевими колесами, впевнено об’їжджає всіх місцевих поміщиків: Ярошевича, Груздєва, Куріцина… Монологи преривалися оплесками, сміхом. Глядачам подобалася і гра виконавців, і життєвий підтекст п’єси.
Я вдячна акторам, що послухала А.П. Чехова, побачили цікаву та жваву інтерпретацію Миколаївського театру.


Перед початком спектаклю директор-розпорядник  Миколаївського театру вручив нагороди Міжнародного театрального фестивалю «HOMO LUDENS» («Людина, що грає») Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театру ім.О.Кобилянської:
кращий акторський дует – Анна Моргунова і Олексій Надкерничний у виставі «Лавина» Тунджера Джудженоглу;
спеціальний диплом фестивалю «За громадянську позицію майстерність і творчтворче натхнення» Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театру ім. О. Кобилянської за виставу «Лавина» ;
кращою режисерською роботою визнали роботу Людмили Скрипки, заслуженої артистки України у виставі «Лавина» Тунджера Джудженоглу;
краща чоловіча роль другого плану: роль Старого чоловіка у виставі «Лавина» у виконанні Богдана Братка, заслуженого артиста України;
краща молода артистка: Анна Моргунова за роль Молодої жінки у виставі «Лавина».

Ведучі церемонії нагородження представили також членів журі фестивалю «Золоті оплески Буковини», подякували спонсорам театру, а особливо присутнім глядачам. Запропонували долучитися до вільного обговорення вистав після їх завершення («форум на канапі») і пообіцяли активним учасникам навіть приз. Також дали посилання і на форум сайту Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської, але на сторінці, що «повністю присвячена нашому фестивалю «Золоті оплески Буковини»», поки інформації немає. Може глядач чекає на першу від господарів сайту…

А відтак вже чекаю на спектакль Ботошанського театру «Шалена, шалена ніч» Р.Куні. У мене 9 ряд партеру. Бінокль брати не треба.

Тетяна Стрільчик, “Версії”,
фото автора

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі “Театральне щастя третього дня фестивалю”