«Учора поставили люки, до сьогодні три вкрали!»

– Побивався Михайло Папієв на відкритті каналізаційної мережі в мікрорайоні «Рогізна». – «У мене настрій через них зіпсувався, ну як земля цих людей носить!»

DSC_4204 

Не пройшло і 60-ти років, як у мікрорайоні «Рогізна» відкрили водопровід та напірний колектор. Колись на місцевій толоці росли маргаритки та дзвіночки. Нині тут двометрові бур’яни, як у чорнобильській зоні. Нечистоти текли просто попід вікнами жителів мікрорайону, змішуючись із грунтовими водами…

DSC_4213

– Я не знаю, що таке чисте повітря, – каже Світлана Гелич, мешканка мікрорайону «Рогізна». – Коли падає тиск, увечері в хаті сморід від фекалій, а на вулиці – неможливо дихати. Там є відкрита водойма і траншея, яку викопали років 15-20 тому, щоби нечистоти стікали в Прут. Але вона забилася. В тій рідині фіолетово-чорного кольору – усі фосфати (бо люди користуються пральними порошками), продукти гниття, аміак… Отака в нас екологія. Тому в людей погана кров, хвора печінка, бо ми усім цим дихаємо. Навпроти мене жила 82-річна жінка, за якою не вгледіла дочка, і вона впала в ту траншею. Люди її витягнули ще живою… Та отримала такий страшний хімічний опік, що з неї одразу почала злазити шкіра! Померла за два тижні…

DSC_4223

– Чому цього не зробили раніше – я не розумію, – розводить руками Віталій Михайлішин, секретар міськради. – Та перший крок нарешті зроблений. Далі водоканал прийме колектор на баланс, підготує технічну документацію на приєднання до колектора будинків. І вже за місяць-півтора розпочнуться врізки до нього. Тут 60 гектарів землі, які через 3-5 років можна буде використовувати і під будівництво!

DSC_4226

– Зараз потужність наших станцій задіяна лише на 12 відсотків, – погоджується Василь Каглянчук, генеральний директор ВАТ «ПМК76», яка цього року зголосилася виконати тут каналізаційні роботи за собівартістю (загальна вартість робіт склала 2,6 млн грн). – Тому тут з’явилася й перспектива будівництва нового житла. Наша компанія дає 10 років гарантії (а не три, як зазвичай) на об’єкт повністю – самопливну, напірну каналізації та обладнання. Адже тут змонтовані імпортні насоси з відповідною гарантією якості…

DSC_4242

Звісно, добре, що територій «надзвичайної екологічної ситуації» на Буковині на одну поменшало. За словами Віталія Михайлішина, він не вперше повторює, що нині – вже ХХІ століття, тож і в інших районах міста (Роша, Клокучка, Садгора) треба прокладати каналізаційні мережі. Погоджується з ним і Михайло Папієв, адже подібні проблеми існують і в Глибокій, Новоселиці та Сокирянах: там каналізаційні мережі є, але вони дуже зношені.

DSC_4277

DSC_4286

DSC_4306

DSC_4323

Ігор КОНСТАНТИНЮК, «Версії»

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *