У Чернівцях відновили поштамт в дусі австрійської епохи

На вулиці Поштовій (донедавна Худякова) відновила роботу відреставрована операційна зала Чернівецького поштамту. Реставрація приміщення розпочалася у 2010 році. На ремонтні роботи витратили 6,6 млн.грн. Особливістю оновленого поштамту є те, що його інтер’єр повністю відповідає духу австрійського періоду. Відвідувачі, наприклад, можуть побачити старі поштові скриньки та помилуватися картинами, виконаними в стилістиці модерну, на яких зображені найвідоміші архітектурні пам’ятки Чернівців.

DSC_0560

Монументальна споруда на вулиці Поштовій була збудована у 1889 році спеціально для поштового-телеграфного відомства Буковини за проектом відомого австрійського архітектора та службовця австрійських залізниць Фрідріха Зеца. Ліворуч від входу у приміщення на стіні висів електронний годинник, який регулювався точно за вказівками з Відня – спочатку щоденно, пізніше – раз на тиждень. Щоправда, куди пізніше зник цей годинник – під час одного з ремонтів у минулому столітті – залишається загадкою. Може, міліції зайнятися б цією справою?

Руслан КОЗЛОВ, «Версії»

1 response on У Чернівцях відновили поштамт в дусі австрійської епохи

  1. Приємна новина : реставрація Чернівецького поштамту і назва вулиці Поштова, так як було в 1960 – 1962 роках коли я був студентом в Чернівцях. В 2010 році я відвідав Чернівці з далекої Канади і був здивований, що Поштова була перейменована на Худякова. Дякую міській раді за ці зміни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *