Чернівчани хочуть повернути залізничний зв’язок з Україною

Учора в міській раді ініціативна група громадського руху «Потяг на Чернівці»  презентувала програму залізничного сполучення Буковини з Україною. Якщо всі буковинці її підтримають, то нам удасться повернути собі комфортний зв’язок зі світом.

З’єднати Чернівці з Харковом, Ужгородом, Миколаєвом і не тільки. «Потяг на Чернівці»  представила учора свої пропозиції щодо покращення залізничного сполучення міста.

«Зараз із Чернівців їздять потяги лише у напрямну Львова, Києва та Одеси. Навіть із найбільшими обласними центрами країни пряме сполучення  відсутнє, що вкрай зменшує туристичний потенціал міста, мобільність студентів та підприємців. Карантинне закриття кордонів – вдалий час для розвитку внутрішнього туризму. Однак він можливий лише за умови швидкого та зручного залізничного сполучення. Натомість, з 1 лютого 2021 року Укрзалізниця скоротила кількість потягів сполученням «Чернівці-Київ», тепер він курсує лише тричі на тиждень» – наголосив один із ініціаторів зустрічі Артем Жук, депутат Чернівецької районної ради. 

 

Довідково: Щоби вирішити проблему залізничного сполучення у Чернівцях кілька місяців тому була утворена ініціативна група «Потяг на Чернівці», до якої увійшли: Артем Жук — громадський активіст, депутат Чернівецької районної ради; Богдан Старик — координатор напрямку «Безпечні вулиці» громадської організації (ГО) «Буковинська агенція регіонального розвитку»; Віктор Гарвона –  співзасновник ГО «Громадського контролю Укрзалізниці»; Олександр Рудоманов – співзасновник ініціативи «Потяг на Маріуполь», ексменеджер УЗ з покращення обслуговування пасажирів; Христина Морозова, громадська діячка, співзасновниця ініціативи «Потяг на Маріуполь».

 

 Пропозиції активістів щодо покращення сполучення Чернівців з Україною:

  1. Продовжити курсування групи вагонів потягу Миколаїв – Рахів від станції Івано-Франківськ до станції Чернівці. Це з’єднає Буковину з Кривим Рогом, Миколаєвом та Херсоном, спростить подорожуючим дорогу до курортів Чорного моря.
  2. Продовжити маршрут потягу Івано-Франківськ – Костянтинівна до Чернівців та змінити його графік, аби пасажири прибували до Києва не посеред ночі.
  3. Змінити маршрут потяга Ковель – Чернівці, аби він проходив через станцію Рівне. А також на станції Львів додавати кілька безпересадкових вагонів Ужгород – Чернівці.
  4. Продовжити маршрут поїзда Львів – Новоолексіївка зі станції Чернівці для сполучення Буковини з Дніпром, Запоріжжям та курортами Азовського моря.

 

«Ми розуміємо, що впровадження нових потягів є доволі складним та коштовним процесом для Укрзалізниці. Зараз існує великий брак рухомого складу, якість вагонів з кожним роком погіршується, капітальні ремонти відбуваються не так швидко, як би хотілось. А закупівля нових вагонів відбувається в мізерній кількості. Саме тому першочергово пропонуємо саме продовжити напрями з Івано-Франківська та Львова до Чернівців. Це дозволить швидше покращити сполучення з нашим містом», – пояснив Богдан Старик.

Також серед пропозицій – відновити приміські пасажирські сполучення в Чернівцях до рівня докарантинного приміського руху, продовжити маршрут потяга Львів-Чернівці до Перемишля (після відновлення міжнародного сполучення ) та повернутись до проекту побудови залізничної колії до Кам’янця-Подільського в обхід території Молдови. Останнє дозволить скоротити час в дорозі для пасажирів, а у разі електрифікації – до Чернівців можна буде запустити потяги категорій Інтерсіті та Інтерсіті +.

Ініціативна група надішле пропозиції до Укрзалізниці. Але також просить чернівчан долучитись:

«Щоби Укрзалізниця дослухалась до наших ідей, потрібно, аби на її адресу надійшло якомога більше особистих звернень від жителів Чернівців із підтримкою пропозицій. Тож, ми просимо чернівчан, які теж хочуть забезпечити місто нормальним залізничним сполученням, підтримати нас:  ми готуємо шаблони, в які вам необхідно буде вписати лише свої дані та відправити на адресу Укрзалізниці. Чим більше буде таких звернень, тим більше ймовірності, що нас почують і Чернівці нарешті перестануть бути інфраструктурним островом»,– зазначив Богдан Старик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *