В Україні незабаром може істотно подорожчати інтернет

В Україні незабаром може істотно подорожчати інтернет – тарифи можуть зрости на 10-50%. Про це заявили в Інтернет-асоціації України (ІнАУ).

Для цього є об’єктивні причини“, – говорить голова ІнАУ Олександр Федієнко. І пояснює, що серед них – і зростання цін на електроенергію, і ставки, що збільшилися, на орендну плату на ті приміщення, де розміщується персонал.

“Довгий час провайдери не підвищували вартість своїх послуг і зараз повинні вибрати: або закриватися, або починати підвищувати вартість своїх послуг”, – говорить Федієнко.

За його словами, йдеться про те, що ціна зросте орієнтовно на 20-70 грн в найближчі півроку (в середньому щомісячна абонплата за безліміт – 100-150 грн).

На  запитання про те, як провайдери конкуруватимуть в боротьбі за клієнта, Федієнко відповів так: “Я бачу демпінг (зниження ціни) при зниженні якості і сервісу для абонента“.

Його колега, експерт і член правління ІнАУ, Костянтин Жакун прогнозує, що провайдери, хоча і підвищать тарифи, але боротимуться за абонента гривнею, впроваджуючи акції і бонуси. “Крім того, ще не всі провайдери надають додаткові послуги. Наприклад, цифрове ТБ“, – говорить Жакун і додає, що підвищення тарифів – не єдиний спосіб для виживання провайдерів.

“За дослідженнями ІнАУ, з травня 2017 число інтернет-користувачів в Україні вже не зростає (зараз близько 23 млн користувачів). Якщо раніше провайдери розвивалися за рахунок зростання числа абонентів, то зараз його немає. Іншими словами, без подорожчання страждатиме якість послуг”, – прогнозує Жакун.

Самі ж інтернет-провайдери поки що з обережністю коментують можливе зростання цін. “Наприклад, у вересні у нас з’явилися нові тарифні плани для інтернету. Вони навіть трохи дешевше, ніж були до цього, – залучаємо клієнтів“, – відповіли нам в піар-службі одного з великих провайдерів, уточнивши, що, звісно, не виключають подорожчання в майбутньому.

У іншого провайдера нам заявили, що піднімати ціни поки не збираються, але якщо це станеться, то додаткові кошти пустять на модернізацію обладнання та мереж. При цьому в ІнАУ кажуть, всі провайдери “середньої руки” бояться того, що ціни залишаться колишніми тільки у великих провайдерів, і тим самим вони опиняться в вигіднішому становищі перед клієнтами.

“Але у середніх і малих провайдерів якість вище, вони швидше реагують на скарги клієнтів і швидше усувають неполадки”, – резюмує Жакун.

А ось в кіберполіції кажуть, що подорожчання інтернет-послуг може спровокувати збільшення числа фактів крадіжки інтернет-трафіку. Як розповів нам голова Департаменту кіберполіції України, вже вчора він з колегами перейнявся розробкою пам’ятки, яка допоможе розпізнати розкрадання гігабайтів, наприклад, сусідами.

за матеріалами інтернет-видання segodnya.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *