Зростання цін на продукти й тінізація бізнесу – дві сторони однієї медалі

Ціни божеволіють та галопують. Наразі такий «клімат» підприємництву створює сама держава. Бо щоби вижити бізнесу в Україні, треба перейти у тінь. А якщо працюєш легально – вихід один: закладай у продукцію всі витрати та підвищуй її вартість. Як результат – оскаженілість цін.

Українці вже відчули наслідки підвищення ставки військового збору – для цього достатньо лише зайти в магазин, аптеку чи завітати на ринок. Адже тільки упродовж попереднього тижня вартість картоплі в чернівецьких магазинах зросла від 25 до майже 40 гривень. А ціни на яйця протягом місяця збільшилися практично вдвічі. За такою швидкістю не встигають жодна зарплата чи пенсія. Хіба що прокурорським пенсіям (від 100 до 400 тисяч на місяць + ще й зарплати) це по зубах.
Що спричинило таку ситуацію? Про одну з найвагоміших причин йшлося за «круглим столом» «Фінансового клубу». А якщо навіть банкіри забили вже на сполох, то, мабуть, це серйозно. Принаймні вони дійшли висновку, що збільшення оподаткування виштовхує бізнес у тінь. Йдеться про підвищення військового збору, яке наразі почали відчувати рядові українці.
«Бізнес змушений буде йти в тінь. Це стосується і бізнесу, і населення. Все поступово перетікатиме в кеш, – прогнозував під час «круглого столу» директор департаменту організації продажів корпоративним клієнтам ТАСкомбанку Олег Федоренко. – Всі сірі теми, які були в 1990-х роках, відпрацьовані за десятки років, знову почнуть вилазити на поверхню. І бізнес змушений буде це робити, якщо він хоче вижити». Як бачимо, пан Федоренко не помилився. Ба більше, він впевнено висловився про те, що збільшення податків призведе до «стрімкого зростання інфляції». «Компанії закладатимуть ці податки у вартість товарів. Друга змінна – це погіршення і без того поганого інвестиційного клімату. Податки не сприяють тому, щоб інвестори заводили в країну кошти», – казав тоді Олег Федоренко.
Виконавча директорка напряму управління мережею Кредобанку Оксана Стецьків нагадала, що влада очікує отримати 140 млрд грн додаткових бюджетних коштів. «Наш бізнес вміє швидко адаптуватися до змін, – переконана фахівчиня. – Військовий збір вплине на споживачів і матиме вплив на інфляційні процеси. Найбільші зміни стосуватимуться ФОП першої, другої та четвертої групи, які є, власне, малим бізнесом. Ці зміни вдарять вагомо по найслабшій частині бізнесу». На жаль, так уже склалося в нашій державі, що вона існує за рахунок найбідніших верств населення. Щойно щось не так – піднімаємо ціни на комуналку, на товари першої необхідності, в яких пересічний громадянин не може собі відмовити, бо просто вмре. Багаті ж натомість мають привілеї. І не тільки в нас. Приміром, у Штатах, як зауважив якось Трамп привселюдно, що й зафіксували журналісти, багатство дає право без наступних наслідків хапати жінок за інтимні місця… І ця брутальність – про все.
А щодо поточного збільшення податків, то, як підкреслив начальник управління корпоративних продажів ОТП Банку Валерій Терно, воно орієнтоване на тих, хто ці податки сплачує, тож це вплине ще й на кредитування.
…Так оцінюють підвищення податків професіонали. На жаль, саме непрофесіонали приймають рішення та рулять у державі. Маємо те, що маємо…
Людмила Чередарик, «Версії»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *