Весняна сесія Міжнародної Карпатської Школи – 2025

Цьогорічний травень був відзначений Весняною сесією Міжнародної Карпатської Школи (МКШ), яка відбулася в Яремче. Захід організував Національний екологічний центр України (НЕЦУ) за підтримки Вишеградського Фонду в рамках проєкту «Перехід до екотуризму на природоохоронних територіях через тлумачення спадщини» («Shifting towards Ecotourism in Protected Areas through Heritage Interpretation»).
Партнерами і виконавцями проєкту були Регіональна благодійна організація «Центр громадських ініціатив» (м. Косів, Івано-Франківська область), Чеський інститут збереження культурної спадщини (Чехія), Університет Національної Комісії з Освіти (Польща), Фонд Magosfa (Угорщина), «Вода для клімату – екологічні технології» (Словаччина).
До заходу долучилися науковці і студенти партнерських університетів країн Вишеградської групи, Секретаріату Карпатської конвенції, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету «Львівська політехніка», Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Буковинського державного медичного університету, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а також працівники національних природних парків «Гуцульщина», Вижницький», «Верховинський», «Карпатський», та Карпатського біосферного заповідника.
Учасники форуму відзначили позитивну динаміку інституційного розвитку Міжнародної Карпатської школи. Плідна співпраця Національного екологічного центру України з провідними університетами України та розширення діяльності в межах міжнародних проектів демонструють визнання вагомості навчальних програм МКШ у рамках «третьої» місії університетів. Така співпраця покращує академічну мобільність студентів, сприяє формуванню національної ідентичності та торує шлях України до ЄС.
Буковину на форумі представляли доктор географічних наук, декан географічного факультету ЧНУ Мирослав Заячук, доктор біологічних наук, професор БДМУ Юрій Масікевич, доктор географічних наук, доцент ЧНУ Жанна Бучко, начальник управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної військової адміністрації Микола Білоконь.


Виступ професора Масікевича

Міжнародна Карпатська Школа (далі МКШ) як осередок неформальної та професійної освіти активно розвивається і демонструє нові підходи в формуванні світоглядних принципів ХХІ століття в умовах глобалізованого світу. Її діяльність зосереджена на підтримку наукових досліджень спрямованих на сталий розвиток Карпатського регіону, відновлення України за активної участі молоді, студентів та місцевих активістів. Наше бачення подальших кроків включає розбудову інституційної спроможності МКШ як інструменту соціально- екологічного розвитку гірських регіонів через освітні та просвітні заходи в громадах.
Діяльність проєкту висвітлюється на веб-порталі мережі «Наука для Карпат» (S4C), як благодійний внесок інформаційних спонсорів – Секретаріату Карпатської конвенції (Відень, Австрія) та Університету Національної Комісії з Освіти (Краків, Польща).
Організатори планують надалі розвивати співпрацю з Секретаріатом Карпатської Конвенції, мережею Наука для Карпат та партнерськими установами Вишеградських країн.
Юрій Масікевич, доктор біологчних наук, професор

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *