За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щоденно у світі помирає від голоду і недуг, пов’язаних з ним, 24 тисячі людей. За словами експертів, голод є причиною третини дитячих смертей і 10% усіх захворювань. Більшість випадків виникнення голоду в світі обумовлено хронічною бідністю, яка протягом тривалого часу існувала в певному регіоні. У 5-10% випадках причиною голоду є стихійні лиха, військові конфлікти, політичні, соціальні чи економічні кризи. За оцінками ЮНІСЕФ, хронічне недоїдання жінок призводить до народження хворих дітей, що, у свою чергу, закінчується більш високим рівнем дитячої смертності: від недоїдання та голоду щорічно гине майже 11 млн. дітей, які не досягли 5-тирічного віку. До того ж, голодні люди більш сприйнятливі до звичайних недуг і частіше стають жертвами епідемій. Експерти відзначають також, що хронічний голод спричинює уповільнений розвиток багатьох країн світу, бо там росте хворобливе і малоосвічене покоління. Як показали дослідження, проведені в Пакистані, коли поліпшити постачання бідних сімей продуктами харчування, то до школи йде на 4% більше хлопчиків і на 19% – дівчаток. Автори академічного збірника «Демографія Голоду» відзначають, що в період голодоморів, як правило, гине більше чоловіків, ніж жінок, а більшість життів забирає не голод, а супутні йому хвороби. До того ж, існують й інші наслідки голодоморів: різко збільшується кількість самогубств, зменшується рівень народжуваності та кількість шлюбів, – повідомляє korrespondent.net.
Вам також може сподобатися
Фахівці Пенсильванського Університету досліджують залежність схильності людини до тих чи інших захворювань від групи крові. Люди з 1-ю групою крові, стверджують дослідники, […]
Світлана ЯКІБЮК, керівник концертно-мистецького колективу «Черемшина» клубу головного підприємства Чернівецького УВО УТОС, який цими днями утретє за десятирічну історію підтвердив звання «Народного»
Тривалий час у монастирі на Горечій зберігалася незвична пам’ятка – палиця, видрана з паркана, якою 1823 року нібито відбивався від зграї монастирських […]
Загубилася ж заява не де-небудь, а в загальному відділі Сторожинецької РДА, – пише до редакції завідувач ФАП с. Ясено Костинецької сільради Валерій Крушницький.
«Написав листа на ім’я нового голови Сторожинецької РДА П.М. Брижака. В ньому розповів про ті проблеми фельдшерсько-акушерського пункту та обслуговування селян, які самотужки вирішити не можу. Відтак 31 травня, у день особистого прийому головою РДА, сів на мопед і поїхав до райцентру.