За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щоденно у світі помирає від голоду і недуг, пов’язаних з ним, 24 тисячі людей. За словами експертів, голод є причиною третини дитячих смертей і 10% усіх захворювань. Більшість випадків виникнення голоду в світі обумовлено хронічною бідністю, яка протягом тривалого часу існувала в певному регіоні. У 5-10% випадках причиною голоду є стихійні лиха, військові конфлікти, політичні, соціальні чи економічні кризи. За оцінками ЮНІСЕФ, хронічне недоїдання жінок призводить до народження хворих дітей, що, у свою чергу, закінчується більш високим рівнем дитячої смертності: від недоїдання та голоду щорічно гине майже 11 млн. дітей, які не досягли 5-тирічного віку. До того ж, голодні люди більш сприйнятливі до звичайних недуг і частіше стають жертвами епідемій. Експерти відзначають також, що хронічний голод спричинює уповільнений розвиток багатьох країн світу, бо там росте хворобливе і малоосвічене покоління. Як показали дослідження, проведені в Пакистані, коли поліпшити постачання бідних сімей продуктами харчування, то до школи йде на 4% більше хлопчиків і на 19% – дівчаток. Автори академічного збірника «Демографія Голоду» відзначають, що в період голодоморів, як правило, гине більше чоловіків, ніж жінок, а більшість життів забирає не голод, а супутні йому хвороби. До того ж, існують й інші наслідки голодоморів: різко збільшується кількість самогубств, зменшується рівень народжуваності та кількість шлюбів, – повідомляє korrespondent.net.
Вам також може сподобатися
Право власності на землю — це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Земля в Україні може перебувати в приватній, комунальній та державній власності.
З’явитися до районних (міського) військових комісаріатів по місцю перебування на військовому облікудо військкоматів треба до 3 серпня 2014 року. Про це сьогодні, […]
Про те, як боротися з повенями, буковинцям розповідали експерти з Німеччини, Франції, Нідерландів і Румунії Транскордонний проект «Підвищення безпеки життєдіяльності населення в […]
З жовтня набрав чинності Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який був прийнятий 8 липня 2011 року. Що чекати від реформи? Які зміни відбулися? Про це та інше нам розповів Михайло РОМАНІВ, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.