Правку від Мамки відмінили – корупціонерів «злити» не вдалося, та ризики залишаються

Після інформації ЦПК про правку, за допомоги якої могли «злити» сотні корупційних справ, серед яких «Роттердам+», відкликали.

Григорій Мамка – депутат від  забороненої проросійської партії ОПЗЖ, яка трансформувалася в партію «Платформа за життя та мир», запропонував  правку до законопроєкту № 8235, про негативні наслідки якої цього тижня попереджав Центр протидії корупції (ЦПК). Відповідний висновок розміщено на сайті Верховної Ради.

Правка стосувалася змін до статті 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). У разі її прийняття, сотні обвинувачених в корупції, які зараз під слідством НАБУ й САП або чиї справи вже розглядає Вищий антикорупційний суд, могли б бути звільнені від відповідальності. Серед яких, зокрема, обвинувачені у справі Роттердам+ (інтереси Ахметова), посадовці Укрнафти (інтереси Коломойського) та екскерівник ДФС Роман Насіров (інтереси екснардепа Онищенка).

Профільний комітет з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради відхилив цю правку, та це ще не перемога. Адже в парламенті неодноразово «протягували» відхилені правки.

Тим паче, що вона може об’єднати український парламент. Адже не просто звільняє від відповідальності учасників кримінальних справ, а й дає дозвіл красти в майбутньому: на відбудові під час тендерних закупівель, під час здачі державного комунального майна чи землі в оренду. Ця зміна зможе допомогти корупціонерам не лише зараз, але й убезпечити їх від відповідальності в майбутньому.

Однак ЦПК пообіцяв і надалі слідкувати за цією історією. Центр протидії корупції закликав депутатів не приймати такі шкідливі для країни рішення. Особливо у той час, коли на мапу майбутнього покладена наша євроінтеграція та членство у НАТО.

Якщо ж депутатам таки вдасться проголосувати за закон із вказаною правкою, президент буде стояти перед вибором: або ветувати закон та пояснити нашим міжнародним партнерам, що відбувається, або стати співучасником відмазування корупціонерів.

За інформацією Центру протидії корупції

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *