Його ювілейний десятий випуск презентують уже нинішньої осені.
Чернівецький обласний краєзнавчий музей відзначив останній день лютого 2025 року презентацією 9-го випуску наукового Щорічника. Нагадаємо, що музей не є лише кунст-камерою в його первісному призначенні, але й науково-дослідною установою, покликаною забезпечувати наукове супроводження діяльності цієї солідної і поважної установи.
Отож, Чернівецький краєзнавчий має давню гарну традицію підготовки й видання наукових щорічників, в яких підсумовуються результати досліджень працівників музею і запрошених сторонніх до нього спеціалістів інших установ та окремих незалежних науковців.
Перші щорічники почали видаватися ще в Австро-Угорщині з кінця XIX століття, вони швидко набули авторитету. Продовжили цю корисну практику працівники музею у міжвоєнний період за румунських часів. А ось у період СРСР цю традицію «призабули», бо, мовляв, віяло від неї махровим буржуазним націоналізмом і сепаратизмом. На щастя, в останнє десятиріччя незалежної України добру традицію повернули – довели її значущість і необхідність.
Чому цей щорічник знову став актуальним? По-перше, як друковане видання краєзнавчого призначення, він зайняв свою екологічну нішу інтегратора знань та інформації про історичний край Буковина. І хоча в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича видаються «відомчі» наукові записки історичного, біологічного та географічного факультетів, але для широкого кола читачів вони залишаються маловідомими і практично недоступними. По-друге, нині всі продуктивні наукові результати здійснюються на стиках наук завдяки можливості розгляду об’єкту дослідження з декількох боків, за рахунок об’єднання зусиль різносторонніх фахівців. Тому знання стають повновісними і широко доступними. А по-третє, щорічник сформував згуртований видавничий колектив під негласним, але цілком заслуженим керівництвом кандидата біологічних наук, завідувача природничої експозиції музею Ігоря Скільського, завдяки чому останнім часом багато установ з усієї України звертаються сюди по допомогу за якісним виданням своїх наукових праць.
На презентації, яку очолив і вів відомий на Буковині доктор історичних наук Ігор Піддубний, з презентаціями своїх статей виступили науковці Буковини, зокрема завідувачка Гербарію Чернівецького національного університету (ЧНУ) Олена Волуца, кандидат історичних наук, відомий археолог Микола Ільків, кандидатка біологічних наук з ЧНУ, ботанік Алла Токарюк, доктор історичних наук з ЧНУ Михайло Чучко, кандидат географічних наук, заслужений природоохоронець України Віталій Коржик, завідувачка відділу археології, історії середніх віків і нової історії краю музею Оксана Драгомирецька та інші.
Виступ Миколи Ільківа.
Видавнича група вирішила спрямувати зусилля на популяризацію Щорічника у соціальних мережах в електронному варіанті, доступному для всіх охочих поринути в цікавий світ буковинського краєзнавства.
Наостанок запланували підготувати і видати восени цього року наступний, ювілейний десятий випуск Щорічника.
Версії