Археологи виявили зображення кота довжиною в 37 метрів під час розкопок на території плато Наска у південній частині Перу, повідомила пресслужба Міністерства культури Перу. Фігура 37 метрів завдовжки (від голови до хвоста чи навпаки), за стилістичними особливостями належить до археологічної культури періоду пізнього Паракаса. Тобто, він передує відомому геогліфу (наукова назва зображення) з Наска – Пампа, що датується 100-200 роками до нашої ери, – йдеться в повідомленні. За даними міністерства, зображення було ледь видно і ось-ось могло зникнути через своє розташування на досить крутому схилі та ефект ерозії гірських порід. Але минулого тижня археологи належним чином очистили та здійснили консервацію геогліфа. Як зазначається, стилістичні особливості, простежені експертами, свідчать про те, що зображення належить до періоду пізнього Паракаса, коли коти й кішки були дуже популярні в місцевій культурі. Знайдений геогліф посів місце найстарішого з малюнків плато Наска, внесених до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Більшість зображень, на яких можна побачити людей, тварин, рослини тощо, датовані 100- 200 роками до нашої ери.
Вам також може сподобатися
На Площі Турецької криниці два дні вирував фестиваль «Буковинські зустрічі». Як Чернівці зустріли гостей, розповідають учасники фестин.
6 водних об’єктів, які розташовані на території Шевченківського району, непридатні для купання. Усі вони є декоративними. Утримують озера КП «Парк «Жовтневий», ЗАТ […]
Те, що профспілки втратили свій вплив на ситуацію в державі, зрозуміло всім і давно, крім, мабуть, самих профспілкових лідерів. Зрештою, їм так зручніше. Бо навіщо сваритися з владою та роботодавцями.
Уряд нарешті врегулював проблемне питання між виробниками, які поставляють переробним підприємствам молоко та м’ясо в живій вазі, й органами ДПС. Віднині виробники […]