Чупакабра чи «білочка»?

Нещодавно Буковину сколихнули чутки про появу у Герцаївському районі дивної істоти, яку місцеві мешканці одноголосно назвали «чупакаброю». Враховуючи комічність ситуації і майбутній День сміху, ми не залишилися осторонь цієї для одних кумедної, для інших хвилюючої теми.

Що ж за дивний звір зробив переполох на Герцаївщині?..

Терміни:

Чупакабра (ісп. chupacabras, chupar — смоктати і cabra — коза, «козячий вампір») – міфічна істота, яка вбиває домашніх тварин. Достовірних наукових даних, які підтверджують існування чупакабри, немає. Вважається, що чупакабра полює вночі і нападає на беззахисних тварин, висмоктує їхню кров і зникає.

Біла гарячка (в народі «білочка») – зазвичай з’являється в результаті переривання запою. Виражається лихоманкою, галюцинаціями загрозливого характеру (хворий бачить неіснуючих тварин, комах, монстрів…)

Егрегор – інформаційне поле, яке виникає з досвіду певної групи людей і має великий вплив на їхню свідомість.

З чого все почалося…

Історії про те, що містом розгулюють монстроподібні істоти, час від часу стають темою пліток серед наївних людей. Зазвичай авторство таких історій належить журналістам-жартівникам, письменникам або ще якимсь авторитетним хуліганам.

У цьому ж випадку все навпаки. Історія бере свій початок з уст простих мешканців села Мольниця, а вже згодом її підхопили журналісти.

Один з мешканів села Мольниця почув серед ночі дивні звуки. Вийшовши на вулицю, побачив дивну істоту, яка «тікала в очерет».

Коли чоловік почав бити на сполох, з’ясувалося, що не він один помітив страшну тварину. Багато односельчан розповідають, що спостерігали те ж саме. «Ім’я монстру – «чупакабра»!», – переконані налякані люди.

Чому, скажімо, не «барабашка», «чугайстр», «нечиста», а саме «чупакабра»? Звідки у мольничан така тверда впевненість, що їх лякає саме латиноамериканська міфічна істота? Звідки взялася така вражаюча одностайність?

Наша версія – кумедна:

Почувши цю дивну історію, я одразу згадала стару добру хворобу, на яку часто страждають слов’яни – білу гарячку. З’являється вона зазвичай перед початком посту, коли набожні любителі випити забувають про чарку. «Але ж галюцинації і пояснення їм не може бути однаковим у всіх одразу», – обуриться читач і буде правим.

Але тут мені на допомогу прийшла згадка про модний сьогодні науковий термін «егрегор». От і виходить: спочатку всім селом кинули пити, згодом завдяки колективному несвідомому (егрегору) в гості приходить білочка, яка веде за собою всім знайому чупакабру. От ми й розіклали все по поличках.

З наступаючим першим квітням!

Емма АНТОНЮК, «Версії»

Бородатий анекдот до теми:

У п’яниці на грудях сидить звірятко.
– Ти хто?
– Чупакаброчка!
– А чому не білочка?
– Білочок на всіх не вистачає.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *