Перш за все нагадаємо, що таким культурним та сором’язливим словом – БУЛІНГ – услід за цілим світом звичайнісіньке ЗНУЩАННЯ, або ЦЬКУВАННЯ у школі чи іншому навчальному закладі. За офіційним визначенням, Булінг – це агресивне ставлення одних дітей до інших. Та не завжди прояви булінгу відбуваються лише між учнями. Буває, що чим мало достойним заняттям займаються й наставники молодого покоління.
Нині явище булінгу набрало поширення й розголосу настільки, що за голови схопилися і освітяни, і юристи й правоохоронні органи. В рамках оголошеного в краї Тижня протидії булінгу фахівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області разом із освітянами та психологами розповідають школярам про те, що таке булінг, як захистити себе від агресії інших та що роботи, якщо стали жертвою цькування.
За опитуваннями 2017-го року від UNISEF, 67% дітей в Україні зустрічалися з цим явищем. З них 40% вирішили нікому про це не розказувати. І 44% з тих, що дивилися зі сторони, не розповідали про булінг, бо їм було страшно за себе. Дівчатка частіше відчувають психологічний тиск, а хлопці ж частіше стають жертвами фізичного насильства.
Розпочали кампанію «Стоп булінг!» у Чернівцях із правової години з учнями чернівецької загальноосвітньої школи №38 і вихованцями спортивного карате клубу «Максимум». Ініціативу «СтопБулінг» підтримали Юлія Желєзко – майстер спорту, (І дан карате WSKF), суддя категорії В UKF, чемпіонка та призерка чемпіонатів та кубків України, багатьох міжнародних турнірів – та переможець багатьох національних турнірів, чемпіонатів України та представницьких міжнародних змагань (I дан карате (WSKF), кандидат у майстри спорту Микола Мельничук. Година спілкування на тему: «#булитинекруто» відбулася і у Чернівецькій загальноосвітній школі №27. Про булінг із її учнями говорили фахівці юстиції та майстер спорту з боксу Олександр Погодін. Дітям порадили:
*розвивати себе, бути сильними особистостями, адже таким людям немає потреби самостверджуватися за рахунок іншого; * більше спілкуватися з батьками, незважаючи на їхню зайнятість, тато чи мама – найближчі люди, які вислухають, підтримають, порадять та допоможуть у будь якій ситуації; не замикатися в собі, а говорити про свої проблеми.
Отримати більше інформації можна за номером гарячої лінії Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України).
Зупинімо булінг разом!