«Реквієм» Форе у виконанні хору «Чернівці» потонув у вигуках «браво»

Духовно наповнений і талановито представлений сюрприз підготував своїм прихильникам Академічний камерний хор «Чернівці» під орудою Надії Селезньової. Його виступ відбувся вчора за програмою щорічного Фестивалю класичної музики «Буковинський листопад». Хор виступив із солістом зі Львова органістом Віталієм Дворовим, який, до слова, минулого місяця презентував українську органну музику в Німеччині.


На другій світлині (зліва направо) Віталій Дворовий та Надія Селезньова з відзнаками Фестивалю класичної музики “Буковинський листопад”

Та це була не єдина родзинка: особливістю нинішнього виступу Академічного камерного хору стала програма концерту. Її режисеркою виступила його керівниця Надія Селезньова. Й основною подією імпрези стало виконання «Реквієму ре мінор» у 7-ми частинах французького композитора Габріеля Форе.
Це найвідоміший твір митця, який протягом тривалого часу був критикований за те, що у реквіємі не мають нібито звучати життєво стверджувальні мотиви. Та саме це поспіль і принесло визнання цьому музичному творінню. Наразі, погодьтеся, саме реквієм Форе чи не найбільш органічно вплітається у сьогоднішнє наше життя. Тим паче, що композитор не з розповідей знав, що таке війна – він був учасником оборони Парижу у Франко-Пруській війні 1870 року.
Кульмінацією «реквієму» і його найкращою центральною частиною вважається партія дитячого голосу сопрано. Тож минулого вечора вперше на дорослу сцену вийшла учениця Чернівецької музичної школи №2 Людмила Бєня. За талант і сміливість вдячні слухачі нагородили її букетом квітів. Гучними оплесками зустріли присутні й представлення солістів – Євгена Гнатчука, хормейстера і концертмейстера хору, та талановитого оранжувальника баритона Василя Мельничука.
…Реквієм композитор написав на межі ХІХ і ХХ століть. А 4 листопада світова музична спільнота згадувала видатного композитора Габріеля Форе з нагоди 100-річчя від дня його смерті. Тож, як бачимо, і Буковина не лишилася осторонь. Починаючи від історії Музичного товариства, що діяло з середини ХІХ століття у нашому краї, Чернівці завжди у тренді!

Завершилося це прекрасне дійство спільним виконанням – хору, органу та усіх присутніх – духовного гімну нашої держави «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» на музику Миколи Лисенка та слова Олександра Кониського.

Нагадаємо, що завтра, у суботу, відбудеться виступ органістки з Одеси Олени Удрас. А завершить фестиваль Академічний камерний оркестр «Сapriccio» під орудою диригента і соліста народного артиста України Павла Чеботова. Імпреза чекає на свого глядача у неділю в залі філармонії о 17.00.
Людмила Чередарик, фото автора та Анжеліки Маріянчук

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *