Як відновити волосся після ковіду?

Попри цілу низку проблем, які приносить із собою постковідний синдром, зрідження, випадіння, втрата волосся багатьом суттєво псує настрій.

Ми зібрали для наших читачів поради та рецепти, які бодай хоч трохи допоможуть у цій ситуації.

 

Маска, що зміцнює волосся

Рицинова олія, відома більше як касторка, добре зміцнює та ущільнює волосся. Імбир живить коріння волосся, бо суттєво поліпшує кровотік.  Алоє ж зволожує та заспокоює шкіру голови.

Візьміть перелічені інградієнти:

2 столові ложки рицинової олії,

1 чайну ложку меленого імбиря, бажано сухого, а не свіжого – він краще розігріває,

1 чайну ложку алоє чи 2 ампули аптечного алоє,

1 ампулу вітаміну В1

Маска робиться перед миттям голови. Нанесіть її на шкіру голови і потримайте від 30 хвилин до 1 години. Волосся накрийте поліетиленом та утепліть вовняною шапочкою чи махровим рушником. Відтак помийте голову.

 

Кілька слів про шампуні, бо це важливо

Зверніть увагу на те, що 97% шампунів відомих марок містять у собі сульфати, які негативно впливають не тільки на волосся, а й накопичуються в різних органах людини, отруюючи їх. Натомість безсульфатний шампунь не зможе змити силікон, який часто є у складі кондиціонерів і пінок для укладання.

Отже, шампунь –  це невід’ємна частина догляду за волоссям. Оскільки натуральність нині в моді, останнім часом бренди почали випускати засоби, які не містять парабенів та інших небезпечних консервантів. З їхніми плюсами та мінусами розібралися в UkrMedia.

Безсульфатні шампуні нагадують звичайні засоби догляду за волоссям. Вони очищають шкіру голови і доглядають, але за рахунок натуральних компонентів. Основними з яких є олії, вітаміни та екстракти.

Та почнемо з того, що таке сульфати. Ось що про них розповідає UkrMedia.

Поверхнево-активні речовини (ПАР) додають у шампуні, гелі для душу, мило та інші засоби для того, щоб утворювалася піна. Потрібно пам’ятати, що сульфати бувають різні: одні більш-менш безпечні, інші можуть викликати алергічні реакції (ALS, SLS). Вони допомагають краще очистити шкіру голови від забруднень, але можуть порушити гідроліпідний баланс, що викликає сухість і роздратування.

Як відрізнити безсульфатний шампунь

Так, доведеться читати склад на етикетці. Яку абревіатуру шукати? Найчастіше в шампуні додають такі сульфати як: Ammonium Lauryl Sulfate (АLS), Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Ammonium laureth sulfate (ALES). Інші хімічні сполуки володіють меншою токсичністю. Нанесіть трохи засобу на долоньки і розбавте водою. Якщо при зіткненні буде утворюватися велика кількість піни, то це перша ознака наявності сульфатів. Зверніть увагу, що безсульфатний шампунь може мати менший строк зберігання.

Плюси безсульфатних шампунів

Безсульфатні шампуні мають ряд плюсів і мінусів. Зупинимося на головних:

  1. Натуральність. Компоненти в складі підтримують гідроліпідний (водний) баланс шкіри (не пошкоджують захисну плівку);
  2. Не вимивають фарбу з волосся.
  3. Надають «оздоровчий ефект» волоссю. Масла і екстракти живлять і відновлюють структуру. Потрібно лише час, адже натуральні речовини діють не так швидко!
  4. Мають anti frizz ефект. Компоненти захищають від «пухнастості», сухості та електризації. Такі продукти утворюють невидиму плівку, що сприяє утримуванню вологи усередині структури.

 

Мінуси безсульфатних шампунів

  1. Такі шампуні очищають шкіру голови не так швидко, як звичні нам, сульфатні. Прийдеться намилити два-три рази голову.
  2. Витратність. Для того, щоб утворилася піна, потрібно набагато більше шампуню.
  3. Немає wow-об’єму!
  4. Погано очищають волосся від стайлінг засобів. Якщо ви любите використовувати продукти для укладання (лак, пінка, пудра та інші), то повинні знати, що вони містять хімічні речовини, які необхідно змивати. На жаль, безсульфатні шампуні погано справляються з таким завданням.

 

Але зважте  на те, що безсульфатні засоби мають накопичувальний ефект. Дайте волоссю «звикнути» до нового продукту і вже через два-три тижні зможете побачити результат.

Висновок один: кожен повинен підбирати шампунь індивідуально. Якщо ви не готові перейти на безсульфатні засоби повністю, то почніть комбінувати. Звичайний сульфатний використовуйте тільки тоді, коли наносите засоби для укладання волосся.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *