В Україні вводять електронні військові квитки: як це працюватиме

 

 

Спілкуватися з військкоматами можна буде віддалено, повідомив міністр.

В українській армії введуть електронні військові квитки. Про це повідомив міністр оборони Андрій Загороднюк, який раніше розповів, як військові переходять на стандарти НАТО, передає “Радіо Свобода“.

“В першому півріччі у нас вже будуть перші електронні військові квитки як тестові. Хоча їхнє поширення займатиме деякий час. Може, ще рік”, – розповів Загороднюк. Він пояснив, що це буде картка зі штрих-кодом.

“Він (військовий квиток) може бути у вас і на телефоні, і як картка пластикова. Це набагато краще, ніж той, що є зараз, навіть у будь-яких польових умовах. Це буде картка зі штрих-кодом, яка відповідатиме записам в електронній системі. Ми презентуємо цей проєкт вже у лютому”, – сказав Загороднюк.

Міністр зазначив, що уряд збирається оцифрувати весь військовий облік.

“У нас є база даних офіцерського складу, ми формуємо базу усіх військовослужбовців, солдатів та сержантів, але ще буде база усіх військовозобов’язаних. Це мільйони людей. Звичайно, на це піде час. Ми співпрацюємо з Кабміном, з їхніми цифровими програмами. І коли це буде реалізовано, то фактично отримання всіх паперів з військкомату, якщо вам не треба туди приходити, як у центр комплектації, підписати контракт чи поступити на службу тощо, ви зможете отримувати віддалено, через електронний цифровий підпис і без прибуття до власне військкомату”, – обіцяє голова Міноборони.

За його словами, гроші в бюджеті на це є, техніку для військкоматів придбають вже в першому кварталі 2020 року.

Раніше Загороднюк розповів про особливості призову в армію в 2020 році. За його словами, в цьому році з 20 років призов на строкову службу буде обов’язковим, а ось для 18 і 19-річних – за бажанням.

 
 
 
 
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *