МВС посилює наступ на економічну злочинність

«Цьогоріч збільшилася не кількість злочинів, а якість їхнього розкриття», – наголосив під час прес-конференції начальник Департаменту Державної служби  боротьби з економічною злочинністю Леонід СКАЛОЗУБ.Упродовж січня – квітня поточного року працівники органів внутрішніх справ викрили 18,8 тис. злочинів, з яких 14300 – економічні. Серед розкритих злочинів 8,7 тис. тяжких та особливо тяжких.
Як наголошує у своєму звіті Юрій Луценко, міністерство посилило протидію економічним злочинам: «Ми відмовилися від гонитви за нарощенням розкриття малозначимих кримінальних проявів, а зосередили сили на тяжких та багатоепізодних злочинах зі значними матеріальними збитками. Йдеться не про статистику. Мене цікавить результат».
Якісним показником роботи з декриміналізації економіки є протидія резонансним злочинам зі значними збитками. Вже викрито 1,9 тис. злочинів зі збитками понад 100 тис. грн, порушено 372 кримінальні справи зі збитками, що перевищують 1 млн. грн. Найбільш криміналізованими залишаються бюджетна сфера, (3,5 тис. злочинів), АПК (1,3 тис.), фінансово-кредитна система (3,3 тис., з них 1,8 тис. у сфері банківської діяльності), ПЕК (1,2 тис.)  і сфера приватизації та орендних відносин (1,3 тис.).
Не секрет, що значна кількість порушень здійснюється за участі чи мовчазної згоди керівників різних рангів. У сфері службової діяльності викрито 7,3 тисячі злочинів, майже кожен третій з них – зловживання владою або службовим становищем і перевищення повноважень. До правоохоронців потрапляє й велика «риба»: збитки за кожним десятим злочином, викритим у сфері службової діяльності, перевищують 100 тис. грн.
Не уникли відповідальності ті, хто сплутав поняття «власне» і «державне», кладучи до кишені суспільне добро чи дозволяючи це робити іншим. Понад тисячу кримінальних справ порушено за фактами службових зловживань посадовцями Міноборони, Міністерства регіонального розвитку та будівництва, Мінтрансу, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Харківської та Херсонської ОДА, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, службовими особами Львівської, Сумської Тернопільської, Луганської міськрад, Харківської, Хмельницької та Чернігівської РДА, заступником міського голови м. Дніпропетровська та головою одного з міст Рівненської  області.
Працівники органів внутрішніх справ і прокуратури викрили 1380 випадків хабарництва. Середня сума хабарів зросла майже втричі порівняно з минулим роком і досягла понад 26 тис. грн. Як повідомив Леонід Скалозуб, лише 5-6% таких злочинів розкривається за сигналами громадян, решта – результат копіткої роботи працівників служби.
Предметом протиправних посягань стали понад 16,5 тис. га земель. Заходи з попередження та виявлення зловживань у сфері земельних відносин за 4 місяці дозволили викрити 1145 злочинів, пов’язаних з незаконними операціями з землею та її використанням, у тому числі 819 – з її приватизацією. Загальна сума збитків складає 789 млн. грн.
Затримані «на гарячому» і ті, хто намагався «сприяти» дерибану землі: притягуються до кримінальної відповідальності за хабарництво голова РДА на Черкащині ($50 тис.), голова РДА на Волині ($10 тис.), голова міськради на Дніпропетровщині (3 млн. грн).
Кожен шостий економічний злочин викрито у бюджетній сфері. За  4 місяці органами внутрішніх справ виявлено 331 злочин, пов’язаний з незаконним відшкодуванням ПДВ. Сума збитків складає 948 млн. грн.
ДЗГ та МД МВС України

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *