Дарунки боком
Протистояння Москви й Києва «з кримського питання» закладене 1954–го Постановою Президії Верховної Ради СРСР про передачу Криму Україні. 1997-го Росія та Україна підписали Договір про дружбу, співробітництво і партнерство, відповідно до якого Москва визнала кордони України за станом на 1991 рік в обмін на гарантії розвитку дружніх відносин з Росією, визнання її інтересів, повагу до безпеки Росії в Криму.
Вступ України до НАТО, як стверджує Москва, був би порушенням Договору.
Президент України Ющенко ініціює підготовку законопроекту стосовно виводу ЧФ Росії з Севастополя до 2017 року. Президент Росії Медведєв, у свою чергу, повідомив, що з початку наступного року газ для України подорожчає у два рази…
Україна – не держава!
Путін на саміті НАТО в Бухаресті говорив про діалог та співробітництво з Альянсом. Але за зачиненими дверима риторика на адресу України була агресивною: «Україна – це не держава! Що таке Україна? Одна частина її території – це Східна Європа, а інша, і дуже велика, подарована нами!». Путін дав зрозуміти, що в разі прийняття України до НАТО може бути ініційований процес повернення її східних областей та Криму Росії. Медведєв під час візиту до Німеччини заявив, що у випадку розширення НАТО за рахунок України стосунки Москви з Альянсом зіпсуються надовго і «ціна питання буде дуже високою».
Любителі моделюють сценарій війни за Крим.
Севастополь, Тузла, що там на черзі?
Росія анексує Севастополь і окуповує острів Тузла, Керченською протокою з Кубані увійдуть російські війська. Висадку десанту прикриває флот, що базується у Севастополі. Зайняти місто нескладно, оскільки там переважають проросійські настрої. Російському десанту протистоять українські війська – Керченська механізована і Симферопольська артилерійська бригади. До Криму з Дніпропетровська і Миколаєва перекидаються повітряно-штурмові бригади, з Кировограду й Очакова – морські й сухопутні підрозділи. На півострові формуються загони спротиву з кримських татарів.
Закінчення конфлікту: Україна терпить поразку і просить допомоги в Заходу. На цьому сценаристи зупиняються. Можна додати: на заході й сході України формуються волонтерські загони, Україна опиняється на порозі громадянської війни.
Хто за кого?
На боці України можуть виступити США, Велика Британія, Туреччина, Угорщина, Чехія, Польща та балтійські країни. Об’єктивно кажучи, поразка України так само ймовірна, як і звернення за допомогою – до Європи та Америки.
Німеччина, не бажаючи лізти у війну, може виступити з пропозицією розділу України.Її можуть підтримати країни ЄС та НАТО… Польща не побажає бути єдиною базою у війні США з Росією.
Вам це нічого не нагадує? Мюнхен, 1938, пакт Молотова-Рібентропа,1939.. Тільки нині напрямок агресії змінився… І про Нюрнберг ніхто не згадує. Історія нікого не навчила? Чи її уроків вистачає лише на пару десятиліть?
Дмитро ЦАРЕНКО, за матеріалами литовського видання «Geopolitika»