Мапа натхнення і уяви…

Обкладинка диску англійської співачки Moth Rah, Дврія Глазатова, 2012
Обкладинка диску англійської співачки Moth Rah, автор Дарія Глазатова, 2012

Картини, малюнки, колажі, ілюстрації,  хвилюючі образи, уявні і реальні герої, актори, письменники, поети, вчені, музиканти, мандри справжніми і  фантастичними шляхами – такий неочікуваний калейдоскоп різних мап уявлень та настроїв та від  художниці Дарії Глазатової.  Дарія  має чисельних прихильників по всьому світу і завдяки Інтернету також. Утім  її роботи друкують в Англії, США, Іспанії, Бельгії, Австралії.

DariaHlazatova_1
Дарія Глазатова – художниця, мандрівниця, закінчила факультет іноземних мов ЧНУ,
рік вивчала літературу та історію кіно в США, ілюструє та слухає музичні диски, п’є чай і мріє навчитися грати на піаніно.

«У лісі», Д. Глазатова, 2012
«У лісі», Д. Глазатова, 2012

– Вдивляючись в твої роботи, складається враження, що ти живеш у Чернівцях, в Лондоні, на Алясці, в Шотландії, Італії, Індії, Єгипті, ти пливеш на хвилях моря, поглинаєшся навіть в океанську пучину, тебе надихає музика, місячне сяйво, література, театр, балет, зірки, квіти, навіть, як мені здається, віртуальність… Що насправді тебе приваблює?
– Все надихає, окрім балету. Зараз я під враженням побаченої недавно «Дванадцятої ночі» Шекспіра. Від музики середньовіччя і пісень Джонні Флінна. Завдяки цьому мені легше малювати. Адже завжди потрібно, щоб надихало щось загадкове, майже неймовірне і несподіване.

«Кейт Флітвуд у ролі Леді Макбет», автор Дарія Глазатова, 2012
«Кейт Флітвуд у ролі Леді Макбет», автор Дарія Глазатова, 2012

– Яку роль у твоєму житті відіграє музика, театр, література? Що необхідно людині, щоб вміти бачити прекрасне? Чи краса – це певна абстракція.
– Під музику я малюю, в театр ходжу з задоволенням (і з біноклем моєї прабабусі), книжки читаю, але частіше слухаю, тому що так економлю час. Останнє, що прослухала – історії Вудхауза і італійські казки. Це все – своєрідна їжа для мене. Насправді. Якщо я йду в театр на гарну п’єсу, то можу і не вечеряти.
На рахунок прекрасного, то я не знаю, що треба людям, щоб побачити красу. Телескоп, напевно. У будь-якому випадку, хто хоче побачити прекрасне, обов’язково побачить, навіть із заплющеними очима.

– Розкажи трохи більше про світ Lothlorien (Лорієн)? Сторонні випадково можуть туди попасти?
– Лорієн це така країна, де ельфи живуть на деревах. Туди може попасти кожен, хто прочитає Толкієна. Найлегший спосіб подорожувати – з книжкою. Навіть не треба збирати речі, або відкривати візу.

«Алан Тюрінг», автор Дарія Глазатова, 2012
«Алан Тюрінг», автор Дарія Глазатова, 2012

– Як з’являються нові ідеї і як ти їх втілюєш на папері?
– З’являються самі по собі. Зазвичай я просто сідаю і малюю. Через те, що займаюся не тільки малюванням, я не марную час на всілякі роздуми і підготовки. У мене все відбувається спонтанно. Щоб справити враження ще й дуже розумної, я зараз процитую улюбленого Беккета, який сказав: «Спочатку танцюй, потім думай». Це про мене. Спочатку малюю, потім – все решта…

Обкладинка диску для Florence and the Machine, яку випустили у рамках аукціону, автор Дарія Глазатова, 2012
Обкладинка диску для Florence and the Machine, яку випустили у рамках аукціону, автор Дарія Глазатова, 2012

– Деякі твої літературні герої продовжують жити навіть у сучасному світі. Ти зупинила час, точніше, ніби створила машину часу. Так відбувається, бо просто так відбувається, чи є певні закони перевтілення, які ти створила, винайшла і слідуєш за ними?
– Мені просто подобається малювати героїв книжок на свій манер, але машини часу я не створювала. Більш за все я люблю малювати Себастіана Флайта з «Повернення в Брайдсхед». Ще коли вчилася в університеті, іноді на парах малювала Флайта. І іноді здається, що чоловічі портрети, які я роблю зараз, мають деякі риси Себастіана.

«Том Ріддл», автор Дарія Глазатова, 2012
«Том Ріддл», автор Дарія Глазатова, 2012

– Світ картин, який ти створила, він іншопланетарний (не знаю, чи є таке слово), він космічний, я не уявляю, як ти переходиш з одного виміру в інший? Адже так іноді не хочеться повертатися сюди…в реальність.
– В мене один вимір. Кожен створює реальність для себе. Для когось реальність це те, що вони бачать в новинах. Для деяких людей реальність – це робота, заробіток, відпустка тощо. Для мене реальність це те, що я малюю. Іноді вона і космічна. Але я швидше повірю в реінкарнацію, а ніж в політичну систему якоїсь країни.

«Джоанна Ньюсом», автор Дарія Глазатова, 2011
«Джоанна Ньюсом», автор Дарія Глазатова, 2011

– Твої картини – це привілей, отриманий від твого Натхнення та Таланту, покликання чи це робота?
– Просто малюю, як можу. Звичайно, це робота, якщо говорити про час і зусилля, які я в це вкладаю. Я можу малювати після роботи майже всю ніч, тому що треба доробити ілюстрацію на завтра. Можу просидіти 6 годин над однією частиною малюнка.
Правда, часто люди думають, що малювання або будь-яка творча діяльність є несерйозним зайняттям, яке зовсім не займає часу і виконується безкоштовно і швидко, бо художник (співак, актор або дизайнер) має безліч вільного часу, грошей і бажання розважати інших. Це не так. У художників немає перерв, канікул або вихідних, тому що вони працюють постійно, планують і шукають ідеї. Я розумію, що можливо це не така робота, яка рятує життя людям, але саме вона викликає неабиякий інтерес у інших і вже дуже багато років залишає слід в історії…

«Ритуал», автор Дарія Глазатова, 2012
«Ритуал», автор Дарія Глазатова, 2012

– Ти любиш подорожувати? Де б ти хотіла пожити певний час , якби мала таку можливість? У який час би хотіла жити і ким би там хотіла бути?
– Обожнюю подорожувати і в мене це непогано виходить. Мрія – переїжджати кожен рік в нову країну. Мені до смаку постійно рухатися і бути в дорозі. Якщо мандрувати в часі, то я б обрала шекспірівську Англію і з задоволенням відвідала б «Глобус».

Портрет Дарії Глазатової, автор Альваро Тапіа Хідальго (Іспанія)
Портрет Дарії Глазатової, автор Альваро Тапіа Хідальго (Іспанія)

– Я не знаю, про що ти написала в Лапландію, але я прошу для тебе власну мистецьку студію в Чернівцях і в Лондоні. І я знаю, що це обов’язково з збудеться.
– Дякую! Правда я не вірю в Санта Клауса, тільки в роботу, мрію і… Гаррі Поттера!
– А я – в Алісу Льюїса Керолла. Тому, теж хочу процитувати: «Завтра ніколи не буває сьогодні. Хіба можна прокинутися зранку і сказати: «Так ось, зараз, нарешті, завтра»». Дякую, Дарія, за твою розповідь. І до завтра, яке вже наступило сьогодні…

Тетяна Спориніна, «Версії»

10 responses on Мапа натхнення і уяви…

 1. Очень интересная статья и очень интeресная художница, картины которой мне лично напоминают ребус, их хочется рассматривать и разгадывать, проникать в творческий замысел автора, выискивать ассоциации с чем-то своим, давно прочитанным и увиденным, они не оставляют равнодушными, а это самое главное.Свой неподражаемый и узнаваемый стиль!

 2. Очень интересная статья и очень интeресная художница, картины которой мне лично напоминают ребус, их хочется рассматривать и разгадывать, проникать в творческий замысел автора, выискивать ассоциации с чем-то своим, давно прочитанным и увиденным, они не оставляют равнодушными, а это самое главное.Свой неподражаемый и узнаваемый стиль!
  Такие картины требуют внимательного к ним отношения, длительного рассматривания, мимо них не пройдешь просто так, бросив мимолетный взгляд!

 3. Спасибо за интересную статью. Очень необычная графика. Каждая работа имеет свой сюжет, смысл, проработана до деталей. Желаю автору работ вдохновения, возможности творить, путешествовать и радовать людей новыми работами.

 4. Дякую, Тетяна Тадеївна!!! Даша просто чудо…У мена на сайті є рубрика успішні учні. Обв’язково розміщу посилання на вашу статтю…

 5. Чудесная статья о необыкновенной художнице!
  Хотелось бы, увидеть эту уникальную коллекцию на выставке.

 6. Очень интересные и самобытные работы.Художница имеет свой неповторимый стиль. Спасибо, Дария Глазатова, за то, что читается в ваших миниатюрах.

 7. These pictures – are fine and wonderful. In them there is a sense and secret. Thanks!!!

 8. Це справді цікава стаття про талановиту художнцю, її роботи просто заворожують)

 9. Чудові роботи) Хотілося б, щоб організували виставку, щоб побачити всі роботи.

 10. Хороша стаття)))
  Людина надзвичайно талановита!!!!!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *