Ми зомбовані на секс, спорт і політику

Секс, спорт (як видовище, зауважу, а не як заняття) і політика (у цій же якості) залізними лещатами обмежили й окреслили коло інтересів пересічного українського та й, зрештою, цілого суспільства. Для homo sapiens, зрозуміло, це далеко не повний перелік складових його життя. Та, на превеликий жаль, усе інше стирається й викидається з суспільної свідомості.

Людей просто зомбують, нав’язуючи як найбільші чесноти хтивість, конкурентність і потяг до наживи та «красивого» життя. А все це, як відомо, належить до інтересів, даруйте за відвертість, «нижче пояса». Бо ареали душі й духу розташовні у зовсім іншій площині.

– За-а-те-ле-фо-нуй… – закликає з придихом практично оголена ведуча-повія, вказуючи на принади своєї подруги, – і ти будеш збудужуватися разом з нею.

Таке демонструє один із вітчизяних каналів, і не вночі, а ввечері. Перемикаю картинку й опиняюсь у психологічних обіймах ворожок, які окупували один з українських каналів.

Починаю нервово натискати на кнопки. Та все дарма, бо нормального інтелектуального харчу для мозку українське телебачення практично не продукує. Хіба що політичні дебати?!. Але ж і вони – це тільки боротьба кланів за місце біля годівниці, яка нічого не має спільного з думкою про людей і державу.

Зрештою, я могла б змиритися і з першим, і другим, і третім, якби ці передачі мали обмежені часові рамки та закриті для доступу дітей канали. Ще одна умова – існування телевізійних передач на зразок «Discovery». Вони, до речі, вже з’явилися в нашого «старшого сусіда», який почав думати про те, до кого перейде кермування імперією.

Усвідомлювала, що з нашою суспільною свідомістю не все гаразд. Але відчула сором, коли подруга, яка приїхала з Європи, де мешкає постійно, через два тижні перебування в Україні зауважила: «Які нецікаві у вас новини! Ні дивитися, ні слухати – ні розуму, ні серцю. Суцільні секс, спорт і політика. А де життя?».

Людмила ЧЕРЕДАРИК

3 responses on Ми зомбовані на секс, спорт і політику

 1. «коли подруга, яка приїхала з Європи, де мешкає постійно, через два тижні перебування в Україні зауважила: «Які нецікаві у вас новини! Ні дивитися, ні слухати – ні розуму, ні серцю. Суцільні секс, спорт і політика. А де життя?».

  В мене теж ці дні гостювали знайомі з Німеччини.
  Гостинці у художніх сувенірах ми якось ще придбали, але купити, наприклад, звичайного календарика ( маленького, А7) з зображеннями Чернівців чи взагалі України – ми не змогли. Є календарі на 2011 рік з зображенням знаків зодіаку, японської та китайської каліграфії та китайських пейзажів. Чому у грудні немає календарів з фрагментами вулиць Чернівців, міст України, Карпатських краєвидів – не зрозуміло.
  Шок в неї був ще й тоді, коли вона захотіла зайти в магазин «Кобзар» на Центральній площі.
  Тепер стосовно електронних засобів масової інформації.
  Всі електронні ЗМІ перетворились на впливове знаряддя маніпулювання людською думкою, уподобаннями. І в залежності від того, хто стоїть за тим чи іншим телевізійним каналом, новини, факти, події висвітлюються з різними наголосами та в іншій інтерпретації.
  «А де ж життя?»
  Не в нашому телевізорі.

 2. А ТАКЕ життя пані Людмило. Саме ТАКЕ. До речі , Ви хочете сказати , що на Заході ЗМІ не ” маніпулюють думкою” ….? Решту правильно. Підтримую.

 3. Чудова стаття! Я повністю згідна з Людмилою. Дуже хотілося би щось змінити!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *