Ювілейна виставка художника Рудольфа Лекалова

20 жовтня виповнилося 85 років від дня народження буковинського художника-графіка, члена Національної спілки художників України, Національної спілки журналістів України, лауреата обласної літературної премії імені Івана Бажанського Рудольфа Миколайовича Лекалова.

Рудольф Лекалов народився 20 жовтня 1933 року (хоча за деякими каталогами помилково значиться дата 10 жовтня) у місті Лодейне Поле Ленінградської області (Росія). Так склалася доля, що перший клас закінчив 1942 року в Свердловській області, 2-й — у селі Кишеньки Полтавської області, четвертокласником став у Загордському дитячому будинку Мінської області в Білорусі, з 5-го по 7-й класи навчався в селі Красне Вінницької області. У 1950–1951 роках здобував професійні навички у Ленінградському художньому училищі, відтак — чотири роки служив у Радянській Армії, а з 1955 року поселився у селі Рідківці Чернівецької області, де працював у школі і заодно здобував освіту за 8-10 класів у вечірній школі.
Першими справжніми духовними і мистецькими наставниками, завжди наголошує Рудольф Миколайович, був А. Гула — вчитель української мови і літератури, який вів шкільну образотворчу студію в селі Красне Тиврівського району Вінницької області, а відтак — буковинські художники — І. А. Холоменюк, Г. В. Васягін, В. Т. Санжаров, І. М. Беклемішева, Д. І. Нарбут, М. І. Молдаван у яких навчався і з якими співробітничав впродовж 1957–1967 років у Чернівцях у художній студії при Будинку народної творчості.
У 1960–1966 роках працює художником торгреклами у Чернівцях і одночасно навчається на факультеті графіки Українського поліграфічного інституту імені Івана Федорова (нині Українська академія друкарства), де його професорами були В. Бунов, Р. Сільвестров, Ю. Гапон. Здобувши вищу мистецьку освіту, працює художником Чернівецьких виробничих художніх майстерень, а відтак, впродовж 1966–1980 років — художньо-технічний редактор видавничого відділу управління по пресі Чернівецького облвиконкому, а в 1981 році стає головним художником газети «Радянська Буковина», у 1990–2005 роках — художник незалежної обласної газети «Буковина», паралельно — художник газет «Вільна бесіда», «Чернівецькі листки», а також художньо-технічний редактор журналу «Ластівка». Рудольф Миколайович був головним художником Чернівецького краєзнавчого музею.

Рудольф Лекалов – не тільки унікальний художник, а й людина надзвичайна, світла, багатогранна, позитивна, щира.
24 жовтня 2018-го за сприяння Чернівецької обласної організації Національної спілки художників України у Центр культури «Вернісаж» відбулася ювілейна виставка Рудольфа Лекалова.
У цей день на вернісажі зібралися колеги художника, його творчі прихильники, друзі, шанувальники, які освідчувалися Рудольфу Миколайовичу у захопленні його творчістю, талантом, естетичним досвідом і особистісним світом його часу…

Автор фото: Don Leon

Рудольф Лекалов – художник, який працює для душі, для краси…
Дякуємо художнику за чудову виставку, постійний творчий пошук, щирість, відвертість, лаконічність, природність, іноді і за настрій задумливого суму, вірність собі…

Більше фото з виставки за посиланням – ВЕРНІСАЖ ХУДОЖНИКА РУДОЛЬФА ЛЕКАЛОВА…

©Тетяна Спориніна,
фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *