Юрій ЛУЦЕНКО: «Недоліки законодавства не дозволяють перейти в активний наступ на корупцію»

За  3 місяці 2008 року підрозділами МВС направлено до суду 745 адмінпротоколів за порушення Закону України «Про боротьбу з корупцією». Судами розглянуто та прийнято рішення за 498 матеріалами, оштрафовано 445 правопорушників, у тому числі 302 держслужбовці, з них службових осіб: ОДА – 3, РДА – 14, місцевих рад – 184. У сфері службової діяльності викрито понад 5940 злочинів, у тому числі 1048 фактів хабарництва. У хабарництві викрито майже 350 осіб, з яких посадовців органів влади та управління – 67, працівників контрольних органів – 80.
У своєму виступі під час наради з питань протидії  корупції міністр внутрішніх справ Юрій Луценко говорив про недоліки законодавства, які не дозволяють  викорінити корупцію. Нині корупція не є кримінальним злочином і карається виключно штрафом. Наприклад, міліція зафіксувала корупційні дії чиновників Київської мерії, які примусили співробітників розсилати пенсіонерам фактично наперед виборче звернення
п. Черновецького. За це їм максимально загрожує 225 грн. штрафу. Хоча в нормальній країні за це карають ув’язненням. Закон навіть не передбачає відсторонення від займаної посади – це неприпустима ситуація, яку треба терміново змінювати. Щорічно майже 1500 – 1700 справ порушуються прокуратурою за матеріалами ОВС проти конкретних посадових осіб. Якби 1500 – 1700 людей в рік отримували реальні терміни ув’язнення, а закон передбачає від 3 до 5, або від 5 до 7 років, то ніхто б не казав, що в Україні не борються з корупцією. Однак, за гратами лише 46 осіб. Міліціонери фіксують сотні чи й тисячі посадових злочинців, а справи в судах штучно не розглядаються, перекваліфіковуються і посадовці уникають покарання, наголосив міністр.
Найкорумпованішою є сфера земельних відносин. 2007 року тільки за матеріалами
спецпідрозділів боротьби з організованою злочинністю порушено 99 кримінальних справ за зловживання у сфері земельних відносин, з яких 49 – зі збитками понад 100 тис. грн. Серед них 37 – хабарництво, з яких 5 на суму понад мільйон гривень. Головне слідче управління МВС порушило кримінальну справу за підроблення документів за попередньою змовою групою осіб, серед яких фігурують посадовці Головного управління земельних ресурсів Київської мерії й безпосередньо п. Черновецький. Їм інкримінується незаконне виділення земельної ділянки вартістю понад 100 млн. грн.
– Ми закінчуємо третій десяток таких справ, матеріали для яких передаємо в прокуратуру, – зазначив Луценко. – Йдеться про підробку документів підлеглими вже тепер відставленого п. Муховикова, який очолював Земельний департамент київської мерії. Вони, отримавши дозвіл Черновецького, продали піонертабір «Родина» за сто мільйонів… Коли ми прийшли робити виїмку документів, Черновецький відсторонив Муховикова, заявивши, що цей напрямок потребує «нового чесного керівника» і його киянам надасть блок Черновецького. У мене це викликало сумніви, бо Муховиков був найближчою особою до Черновецького всі ці роки. Мені це нагадує спробу замести сліди. Але я не робив би особливого наголосу на цій справі, бо вона одна із десятків у цьому напрямку.
– З першого дня перебування на посаді міністра я проводив і до останнього дня буду проводити боротьбу із посадовими злочинами,  – сказав Луценко. – Президент правильно акцентував увагу на необхідності починати з себе. У 2005 році було порушено  понад 600 кримінальних справ проти працівників органів МВС, у 2006-му – більше 500, а от уже в 2007 році ця кількість скоротилася вдвічі. Зараз ми відновлюємо роботу служби внутрішньої безпеки, яка наносить удари по корупціонерах, котрі,  ніде гріха подіти, ще є і в лавах МВС.
ДЗГ та МД МВС України

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *