Міністр виставив Буковині «відмінно»… А вона йому? – Акценти тижня

Чернівецьке 600-річчя добігає останні три місяці. Аби уряд не забував про це, міністр  регіонального розвитку і будівництва Василь Куйбіда передасть його членам ювілейні краватки з емблемою Чернівців. Він сподівається, що це допоможе Чернівцям нарешті отримати 100 мільйонів, обіцяних на реконструкцію до ювілею.Довідка «Версій»
5 липня 2005 року Вер-ховна Рада України прийняла постанову, відповідно до якої до відзначення 600-річчя і збереження історико-культурної спадщини Чернівці мали отримати протягом 2006-2008 років цільову субвенцію з держбюджету в розмірі 150 мільйонів гривень. Однак надійшло лише 50 млн. – 2006 року. Нічого не змінилося і після розпорядження Кабміну від березня 2007 року.
На першому засіданні щойно створеного урядового Оргкомітету з проведення ювілею, який саме п.Куйбіда й очолив, були визначені першочергові завдання підготовки до ювілею. Міністр регіонального розвитку висловив також свої враження від того, що побачив за цих відвідин на Буковині. Чи не найголовніше для нього – діловий характер відносин крайової влади з очолюваним ним міністерством.
Василь Куйбіда пообіцяв також, що всі пропозиції від обласної та міської влади про те, як слід доцільно витратити кошти цільової субвенції, він доведе до відома відповідних галузевих міністрів, аби до бюджету-2008 були внесені оперативні зміни. Ознакою того, що уряд всерйоз пройнявся проблемами чернівецького ювілею, п.міністр вважає той факт, що друге засідання буде проведене вже у Києві, за участі Прем’єра чи, щонайменше, віце-прем’єра.
Найголовніше ж, – підкреслив Василь Куйбіда на зустрічі з журналістами, – це те, що, навіть за відсутності обіцяних субвенцій, чернівчани не сиділи склавши руки, а наполегливо працювали, залучаючи кошти обласного й міського бюджетів, гроші інвесторів і благодійні внески.
Торік Чернівецька область була чи не єдина, де були 100%-во освоєні соціально-економічні субвенції. Це свідчить про те, що влада вправно організовує процес. Дуже корисним міністр вважає досвід гнучкої співпраці влади з населенням у фінансових питаннях, коли потрібні інвестиції робляться, так би мовити, «на паях» владою, представниками бізнесу, доброчинниками і місцевою громадою.
На Буковині стали реальними конструктивна
співпраця виконавчої та представницької влад, партнерство влади і бізнесу – і цей досвід заслуговує на те, щоби бути розповсюдженим на інші області: «Наприклад, коли в Житомирській області нараховується майже 500 соціальних довгобудів, то в Чернівецькій їхню кількість за два роки вдалося звести до трьох десятків», – заявив Куйбіда. Запорука ж цього, за словами міністра, – співпраця між гілками влади краю: «Я б віддав належне голові облдержадміністрації і голові облради – вони працюють спільно, а не так, як ми бачимо в багатьох інших регіонах і чудуємося з того. Я приїхав на Буковину побачити, як працює обласна адміністрація, місто, обласна рада, і підставити своє плече як міністр».
З огляду на зазначені позитиви, міністр висловив упевненість, що вже цього року обсяг державної субвенції на соціально-економічний розвиток Буковини буде збільшено. Чернівчани своєю працею заслужили право на допомогу від держави і не може бути сумніву в тому, що древнє шляхетне місто гідно дійде свого ювілею.
Лариса ДМИТРЕНКО, «Версії»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *