Дороги чудес

10 млн. грн, передбачених у бюджеті на ремонт буковинських доріг, замало, – вважає місцева влада. Тому, окрім державних, у дороги «зариватимуть» ще й кошти територіальних громад.

Шерше ля мані?
Буковині доведеться «розплачуватися» за досягнуте І місце. За словами Олександра Лієва, начальника   управління   регіонального розвитку,   архітектури  та  інфраструктури ОДА, цьогоріч  нам  більше  ніж   удвічі  урізали субвенцію на соціально-економічний  розвиток.  Торік надано  56 млн., які   область   повністю використала, на цей рік  – 23  млн. грн. Крім  нашого, використати  державні гроші  за призначенням  спромоглися лише 3 регіони, але на уряд це справило зворотне враження.  Більше того, міністр фінансів  Пинзеник попросив  губернатора  «відмовитися» ще від 12 млн. грн на користь митниці, яка потребує переобладнання. Куліш  відмовив, тож  слід чекати інших методів вилучення коштів.
Тому  губернатор  вирішив пошукати там, де ще не брали. Він звернувся до голів територіальних громад з пропозицією часткового фінансування доріг коштами з бюджетів міст і сіл – та людських грошей. Щоби Рік доріг довести до кінця! Ще й «Облавтодор» треба переоснастити.
235 сільрад погодилися стягнутися коштами на дороги краю. Таким чином до 10 бюджетних мільйонів додасться ще 4 млн. 846 тис. грн.  203 ради поставлять питання збору грошей з народу на загальних зборах. Проте й цього замало, каже п. Лієв, бо на1 км дороги «перепадає» 200 грн. П. Лієв обіцяє 200%  ефективність ремонту: мовляв «вкладемо 10 млн., а зробимо – як на 20!». З огляду на традиції якості ремонтів, віриться «з натяжкою».
Два інвестори на одне село
Коли на дороги кошти з народу ще можна стягнути, (бо ж усім допекло), то решту втраченої сільської інфраструктури люди просто «не потягнуть». Тому протягом найближчих 2-х місяців керівництво ОДА роз’їжджатиме селами, де обговорюватиме  довгострокові стратегії розвитку кожного населеного пункту. Результатом  має стати розробка не менше як 2-х інвестиційних пропозицій для кожної сільради. Їх зберуть у каталоги (на це теж підуть державні кошти), які розповсюджуватимуть серед потенційних інвесторів. Можливо, знайдуться ще охочі «піднімати» буковинське село.
На розробку довгострокових програм виділено 2 млн. 153 тис. грн з місцевих бюджетів. Причому, мотивація хитромудра:  коригування містобудівної документації та зміни меж 50-ти населених пунктів потребує 50 млн. грн, а таких грошей у влади немає, тож довгострокові програми полегшать процес. Чиновники  порахували, що в середньому їм доведеться кожні 2 дні видавати «на-гора» програму для одного населеного пункту – а це ж скільки роботи! Ефективність цієї роботи підрахувати ніколи.
Чи не остання новація – створення в кожному районі «Агенцій регіонального розвитку». Це  коштуватиме державі 300 тис. грн. Додайте витрати на утримання 11 державних установ! Як бачимо, Лисиць Аліс і Котів Базиліо у нас достатньо. Та й Буратіни не переводяться…
Лєра ЯСНИЦЬКА, «Версії»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *