Буковинські поліціянти через призму їхніх декларацій

Дав обіцянку – виконуй:  я ж казав, що розповім про статки керівників наших райвідділів поліції. А це виявилося йой як не просто.

 

Безпека без порядку

По-перше, в поліції, як і всюди, реформа, тож вони перейшли (тільки не смійтеся)…  на кущі! Кущова – це така собі система, коли над начальником райвідділу є ще отой «кущовий начальник». Один на кілька районів. Ну, мало було в нас начальників, треба більше. Та з цим я ще якось упорався. Та щойно я «вирвався» з тих кущів, як потрапив у справжні нетрі, які називаються сайтом ГУ Нацполіції в області. Таке враження, що інформація про керівників структурних підрозділів на ньому не оновлювалася років за два щонайменше. Це ж, як, не приведи Господи, треба буде заяву написати, то й не знатимеш на чиє ім’я. Бо коли звірити дані сайту Нацполіції з даними сайту електронного декларування, голова кипить: посади різні, відділи різні, прізвища не ті… А про грамотність у деклараціях узагалі окрема бесіда. Страшно мені стало за нашу безпеку з такою поліцією, в якій самій порядку немає…

Утім, то все був ліричний відступ, а нижче читайте про тих, кого всіма правдами і неправдами удалося ідентифікувати та хоч щось у їхніх деклараціях розібрати.

 

Чернівецькі стражі порядку

 

Чернівецький відділ поліції ГУНП в Чернівецькій області очолює Василь ПАРАЩУК – справжній латифундист. Чоловік має квартиру й гараж у Чернівцях, будинок і 3 земельні ділянки (майже 22 тис. кв. м) у Рідківцях. У дружини поліціянта будинок, 2 земельні ділянки у Чернівцях та 2 авта.  Річна зарплата пана Паращука – 132,5 тис. грн, доходи від продажу рухомого майна – 25 тис. грн. Зарплата дружини – 79 тис. грн (Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Чернівецькій області), 22,5 тис. доларів подружжя тримає готівкою.

Три відділення, а відтак ще 3 начальники є у чернівецькому «кущі». Найскромнішим серед усіх виявився начальник Шевченківського ВП ЧВП ГУНП у Чернівецькій області Ігор ПАРАСКИНЮК. На ньому земля – 0,5 кв.м (так у декларації!) і зарплата – 105 тис. грн. І все…

Садгірське ВП Чернівецького ВП ГУНП в Чернівецькій області «тримає» БАРБАКАР Віорел Миколайович, особистість доволі цікава. Поліцейський має 3 земельні ділянки у Стальнівцях, квартиру в Новоселиці, ще одну – в Чернівцях. Один «Фольксваген». Зарплата Барбакара – 111 тис. грн, його дружини – 48 тис. грн (державна установа медичне об’єднання МВС). Кожний з них отримав гонорар в агрофірмі ім. Суворова – по 2888 грн кожний. Готівкою тримають вдома 83 тис. грн. І все б воно нічого, аж раптом в уточненій декларації з’явилася така собі  Лях Крістіна Валеріївна, а з нею 126 900 грн доходів від відчуження рухомого майна. Хто така ця пані і що саме вона придбала у Віорела Барбакара, нам невідомо.

 

Районні супермени

Кіцманський ВП ГУНП в Чернівецькій області очолює Віталій ГРОСУ. Віталій Віссаріонович має квартиру і 2 нежитлових приміщення у Чернівцях, його дружина – будинок і 3 земельні ділянки в Стальнівцях (мабуть, вони сусіди із паном Барбакаром) та 2 авта, одне з яких «Ніссан», придбаний 2016 року за 265 тис. грн. Отже, його зарплата – 130 тис. грн та ще в дружини (педколедж) – 37,5 тис. грн, а тепер порівняйте з вартістю придбаного авта. Готівкою подружжя тримає 11 тис. євро.

  

Герцаївське відділення поліції Новоселицького ВП ГУНП в Чернівецькій області очолює Олексій КОМАНЕСКО. Має чоловік будинок у Тарасівцях, 2 авта – одне за довіреністю від громадянки Мусурівської Майї Іванівни (матері), друге – власність Команеско Тамари Іванівни, придбане 2016 року, ціна придбання невідома.

Зарплата дружини становить лише 9813 грн (Новоселицький відділ освіти), ще 15 тис. грн – виплати на дитину. Зарплата самого Команеско – 105 тис. грн, ще 102 тис. грн він тримає вдома готівкою.

 

Начальник Сторожинецького відділу поліції Іон ШАЛАР (щоправда, на сайті ГУНП в Чернівецькій області він усе ще бореться з торгівлею людьми) має житловий будинок у Чернівцях, квартиру в Новоселиці, 4 іномарки і 110 тис. грн зарплати. З родичів у декларації зазначена тільки дружина, та жодних доходів у неї немає.

 

Начальник Хотинського ВП Кельменецького ВП ГУНП в Чернівецькій області Юрій ДАХНО разом з дружиною Вікторією Валеріївною теж не бідують. За ними земля в Летичеві і Кам’янці-Подільському, ще 3 квартири у Кам’янці-Подільському та жінчин магазин. Є у господарстві й авто «Хюндай», 109 тис. грн зарплати чоловіка та 5121 грн соцвиплат дружини (логічне запитання – а де ж доходи від магазину? – залишається риторичним).

 

Начальник Кельменецького ВП ГУНП в Чернівецькій області Андрій П’ЯТНИЦЬКИЙ задекларував земельну ділянку, квартиру у Кельменцях, будинок у Зеленій – усе майно в тимчасовому користуванні, авто ВАЗ (невже є поліцейські, що їздять на «копійці»?). Зарплата очільника кельменецької поліції – 112 тис., у дружини – 21,2тис. грн, виплати по безробіттю – 4460 грн.

 

Начальник Вижницького відділення поліції Кіцманського відділу поліції Олександр КИСЕЛИЦЯ. Його декларацію читаєш і просто плачеш: з родичів у пана Олександра є лише батько, звуть якого Василь Ильїч (так у декларації!). Так от, ці два холостяки мають будинок у Лукавцях і 3 авта, 2 з яких належать батьку. Одне з цих двох придбане 2016 року за невідомою ціною. З доходів у «мужиків» – 100 тис. грн міліцейської зарплати.

 

Начальник Путильського відділення поліції Кіцманського ВП ГУНП Ярослав Беженар має житловий будинок і землю в оренді. Квартира записана на зятя. Родина має 2 авта  – одне доччине, друге записане на третю особу – Нікіту Василя Васильовича, начальника ТДВ управління виробничо-технологічної комплектації «Укрспецмонтаж», що у Чернівцях. Зарплата Беженаря – понад 120 тис. грн, доходи від підприємництва у дружини – 4,5 тис.грн, у зятя – 19 тис. грн, виплати на дитину у дочки – 5160 грн.

 

У Путилі ми знайшли ще одного цікавого поліціянта (випадково в реєстрі натрапив) –  

Скидана Івана Омеляновича, начальника сектору КП Путильського ВП (що то за абревіатури простий смертний не розбере). Пан Скидан за документами є учасником АТО. Так от: 10 (!) земельних ділянок на ньому самому, дружині і сині в Селятині, Соколії та Киселицях, там же квартира. Авто «Рено» записане на таку собі Гасюк Олександру Власівну.

Доходи: 110 тис – зарплата Скидана-старшого, 125 тис. – дружини (працює вона в Путильській райраді керуючим справами), 52 тис – зарплата сина (теж поліцейського), 2808 грн – допомога на придбання палива учаснику АТО, 600 грн – допомога дружини з профспілки.

 

Запитання до головного поліціянта області п. Пілігріма

Хто нині керує поліцією в Глибокій, Новоселиці, Сокирянах, Новодністровську та Першотравневому районі Чернівців, з’ясувати так і не вдалося. Сайт ГУ Нацполіції в Чернівецькій області дає одні прізвища, сайт електронного декларування цих людей подає як простих слідчих чи оперуповноважених. Декларацій хоч когось, хто написав у графі «посада» «начальник Глибоцького (Сокирянського, Новодністровського)» немає. Може, нашу статтю прочитають у рідній поліції і дадуть нам хоч якісь прізвища «стражів порядку» в цих районах. А я тим часом спробую ознайомитися із доходами й статками місцевих суддів.

Іван ДУПА, «Версії»

Слова пошуку:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *