Буковина матиме власний банк. Завдяки інвестиційному форуму

Чернівецька область не мала досі жодного місцевого банку. По завершенні міжнародного форуму «Буковина інвестиційна» він буде створений. Про це повідомили на підсумковій прес-конференції губернатор Володимир Куліш та голова облради Іван Шилепницький. Банк створюється зі швейцарським капіталом, але 30% корпоративних прав у ньому належатиме обласній раді.
Форум став знаковою подією в економічному розвитку краю: відбулися численні перемовини з керівниками партнерських регіонів, посольств і консульств, представниками інвестиційних компаній і ділових кіл. Їхнім наслідком стануть реальні кроки в розбудові Буковини. Адже в ярмарку інвестицій взяли участь усі регіони України та 14 держав світу. Угоди та протоколи намірів підписувалися просто на місці.
– Форум досяг мети, – наголосили керівники крайової влади, – а осмислення усіх процесів матиме як близьку, так і віддалену перспективи. Розпочато системне залучення інвестицій до економіки Буковини. Схоже на те, що наша область увійде до ЄС раніше за Україну. Більше того, Буковина здійснює місію інтегратора ідей і реальних механізмів співпраці з Євросоюзом.
Міжнародний інвестиційний форум, що відбувся у Чернівцях, матиме не тільки економічні, а й політичні наслідки. Область приймала офіційні делегації регіонів-партнерів, зокрема, Шльонського воєводства Польщі, округу Швабія Німеччини, Сучавської повітової ради Румунії. Чільники Чернівецької області та Сучавського повіту домовилися, зокрема, про фінансування низки транскордонних проектів за підтримки Європарламенту, а співробітництво з польськими колегами поглибиться на освітянському рівні: 50 найкращих старшокласників буковинських шкіл матимуть змогу щороку навчатися коштом партнерів з Польщі в школах лідерства. Розвиватимуться і зв’язки між аеропортами, ймовірно, відкриються нові рейси до європейських країн. На жаль, через брак обіцянних області державних коштів зірвалася інвестиційна пропозиція з будівництва доріг. Та все ж на перемовинах стосовно нового транскордонного коридору крапка не поставлена.
Натомість проект «Розвиток інфраструктури та релігійного туризму в селі Біла Криниця» отримав грошову підтримку прямо на презентації в секції «Туризм та рекреація». Після виступу президента благодійного фонду «Біла Криниця» Сергія Дєєва представник заводу «Кварц» передав на реконструкцію унікального храму в Білій Криниці 100 тис. грн.
Загалом туристична тема звучала на ярмарку досить потужно. Відчутна посилена увага влади до галузі і зацікавленість місцевого населення можливостями сільського туризму. Представлено близько десятка різнопланових проектів, які стосуються оздоровлення, гірськолижного туризму, відпочинкових комплексів, бальнеологічних можливостей. Прикметно, що презентувалися не лише нові проекти – пропонувалося розширити діючі.
Цікаві оригінальні проекти представлені на секціях лісового та мисливського господарства, агропромислового комплексу тощо. Це створення цеху з випуску зрощених букових щитів, організація переробки тирси в паливні гранули та брикети в Сергіях Путильського району; досвід та інвестиційні перспективи  в  рослинництві, тваринництві, садівництві, овочівництві; розширення виробництва та створення власної переробки м’яса індиків та багато інших.
Людмила ЧЕРЕДАРИК, «Версії»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *